Strona Główna Kontakt Szukaj Dodaj Zdjęcie Ostatnio Dodane Kwiecień 21 2021 23:51:25
Menu

Strona Główna
Forum
Szukaj
Dodaj Zdjęcie
Ostatnio Dodane

Krzelków

Parafia
Przedszkole
Sołectwo
Straż
ZOO

Facebook
„NOWE ŻYCIE”
KAZANIE POD TYTUŁEM

NOWE ŻYCIE

(28 kwietnia 2013 roku)


Łzy matki nad trumną dziecka. Trudno sobie wyobrazić większe cierpienie. Przedwczoraj uczestniczyliśmy w takim bólu, żegnając tragicznie zmarłego Arka. W odniesieniu do takiego nieszczęścia święty Jan roztacza dziś przed nami perspektywę nowej rzeczywistości, w której „Bóg otrze z oczu wszelką łzę”, w której „nie będzie już śmierci, żałoby, ani krzyku” (por.  Ap 21,1-5a).


Gromadząc się wokół ołtarza Chrystusa, pytamy raz kolejny- jak zmierzać do tej „nowej ziemi” i „nowego nieba”? W jaki sposób przybliżać się do owego „nowego życia”?


Odpowiedzi poszukajmy w pierwszym czytaniu przewidzianym na dziś. Pochodzi ono z Księgi Dziejów Apostolskich. Opowiada o ewangelizacji prowadzonej przez Pawła i Barnabę. W ich apostołowaniu znajdujemy następujące wskazania:


ZACHĘTA                                                      


Apostołowie odwiedzają założone przez siebie wspólnoty chrześcijańskie. Umacniają dusze uczniów, „zachęcając ich do wytrwania”. Krzepią ich dobrym słowem, bo mają świadomość, że życie łatwe nie jest („przez wiele ucisków trzeba nam wejść do królestwa Bożego”).


24 kwietnia miał miejsce we Wrocławiu koncert Patricii Kaas, światowej sławy śpiewaczki francuskiej. Jej niemieckie korzenie nadają jej głosowi bardzo ciekawe brzmienie. Wykonywała utwory Edith Piaf. W Hali Stulecia kilka tysięcy osób miało udział w tym wydarzeniu. Spora część z nich jednak to byli ludzie przypadkowi- otrzymali darmowe bilety w swoich firmach i urzędach. Pewnie nie do końca wiedzieli, w czym będą uczestniczyć. Oni to mniej więcej po godzinie zaczęli opuszczać salę koncertową. Dobrze, że sobie poszli, bo wraz z ich zniknięciem radykalnie zmieniła się atmosfera- zostali wszak prawdziwi fani! Brawa stały się bardziej gorące, reakcje bardziej żywiołowe. Dało się wyraźnie zauważyć, jak to działa na artystkę. Aplauz zmobilizował ją do starań większych niż dotąd. Spontaniczność publiczności wydobyła z niej to, co najpiękniejsze- pazur, humor i moc! Dopiero końcówka koncertu pokazała, na co naprawdę ją stać- to był dopiero ogień!


Potrzebujemy zachęty. Słowo, gest- to one są w stanie wydobyć z nas to, co najlepsze.


MODLITWA I POST


Paweł i Barnaba widzą potrzebę ustanowienia liderów, którzy pokierują życiem założonych przez nich wspólnot. Mają świadomość, że oni sami nie są w stanie sprostać temu zadaniu, bo musieliby być w wielu miejscach jednocześnie. Wiedzą też, że od takich przewodników dużo będzie zależało, więc…Więc proszą Boga, by pomógł im wybrać właściwych ludzi. Modlą się i poszczą. Podejmują praktyki, które mają im pomóc otworzyć się na natchnienie Bożego Ducha. Naśladują Mistrza, który w podobny sposób przygotowywał się do wyboru Apostołów.


Wsłuchanie się w głos Boga, gdy trzeba podjąć ważną życiową decyzję- by nie był to wybór nieprzemyślany, odruchowy, zasugerowany. Od takich decyzji może przecież zależeć cały nasz przyszły los.


DYNAMIZM


Przeciwieństwo stagnacji, zastoju. Ruch.


Popatrzymy na Apostołów. W tym króciutkim fragmencie ich dziejów, który dziś usłyszeliśmy, ileż jest ruchu. „Wrócili do Listry, do Ikonium i do Antiochii; przeszli przez Pizydię; przybyli do Pamfilii; nauczali w Perge; zeszli do Attalii”.


Nasze próby śpiewu z dziećmi, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej i do Rocznicy tego wydarzenia mają właśnie tak dynamiczny charakter. Maluchy szybko zapamiętują słowa, z łatwością chwytają melodię i błyskawicznie nabierają tempa. Żywioł, który porywa i udziela się- kiedy wracam potem na plebanię, to czynię to w pląsach i ze śpiewem na ustach J!


W miniony czwartek Papież Franciszek apelował do stu tysięcy pielgrzymów zgromadzonych na Placu Św. Piotra- Nie zamykajcie się w sobie! Dzielcie się z innymi swoimi darami, by życie wasze było pełne radości i dynamizmu!


By zmierzało ku nowej rzeczywistości- amen!

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 122
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: marekcharko
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Administrator
14/02/2014 21:38
Wyjaśnienia dotyczące usuwania kont oraz komentarzy wysyłane są bezpośrednio na adres e-mail podany w rejestracji.

Korniig
17/01/2014 10:16
Pozdrowienia dla mieszkańców Krzelkowa smiley

tabaka
14/11/2012 19:35
kto żyw niech pomaga w głosowaniu na stronę naszego Michała !!! jest blisko 4 miejsca. Pozdrawiam

ranores
02/05/2012 12:04
Michał, Twój muzyczny występ na festynie w deskę- gratulation smiley

margolka1
24/04/2012 21:57
gratuluję - stronka superaśna

Archiwum
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 651,791 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl