Strona Główna Kontakt Szukaj Dodaj Zdjęcie Ostatnio Dodane Kwiecień 22 2021 01:00:26
Menu

Strona Główna
Forum
Szukaj
Dodaj Zdjęcie
Ostatnio Dodane

Krzelków

Parafia
Przedszkole
Sołectwo
Straż
ZOO

Facebook
PIERŚ POCIESZENIA
KAZANIE POD TYTUŁEM

PIERŚ POCIESZENIA

(3 lipca 2016 roku)

Od kilku lat w naszej przestrzeni publicznej toczy się debata (także na forach internetowych) dotycząca karmienia piersią w miejscach publicznych. Jedni uważają to za normalne, naturalne. Inni sądzą, że to niestosowne, a nawet oburzające. A może nawet obrzydliwe.

Jakiś czas temu pracownicy ochrony w „Galerii Słonecznej” w Radomiu wyprosili z restauracji taką matkę karmiącą i wskazali jej, jako miejsce właściwe do tego typu czynności, toaletę(!). Czyżby sami byli przyzwyczajeni do spożywania posiłków w ubikacji?

Idąc po tej linii nieakceptacji i oburzenia, trzeba by zabronić eksponowania obrazu Matki Boskiej Karmiącej- jakże ciepłego i wzruszającego w swej wymowie! Krocząc dalej, trzeba by zakazać publicznego odczytywania fragmentu Księgi Izajasza, który dziś słyszeliśmy: „Radujcie się wraz z Jerozolimą, ażebyście ssać mogli aż do nasycenia z piersi jej pociech; ażebyście ciągnęli mleko z rozkoszą z pełnej piersi jej chwały!”. Czyż nie wymowny i piękny to obraz?

Przyszliśmy dziś do świątyni Pana, aby nasycić się Jego pociechą, aby nakarmić się Jego pokojem. Chcemy zaspokoić swój duchowy głód. Z doświadczenia wiemy jednak, że często się to nie udaje. Że nierzadko wracamy do domów i codzienności nienasyceni, nadal spragnieni, a czasem nawet sfrustrowani. Dlaczego tak się dzieje? Co nam przeszkadza w posilaniu się łaską Boga?

Święty Paweł w Liście do Galatów, którego kawałek został dziś odczytany, pisał: „Świat stał się ukrzyżowany dla mnie, a ja dla świata- na tych którzy będą się trzymać tej zasady ZSTĄPI POKÓJ!”. Czyli jest sposób na pozyskanie tego upragnionego spokoju, tej sytości ducha. Jest zasada! Ale co to znaczy ukrzyżować świat i siebie?

Pozwolić się ukrzyżować, to zgodzić się na bezradność- jestem przybity, nic nie mogę zrobić, nie mam pola manewru! Przyjąć postawę bezbronnego dziecka. Wyzbyć się broni, masek, podejrzliwości, kalkulacji, które w życiu codziennym wydają się nam konieczne (czasem rzeczywiście takie są) do przetrwania. Na czas spotkania z Panem trzeba nam odrzucić wszelkie ludzkie zabezpieczenia- te symboliczne„trzosy, worki i sandały”, o których była mowa w dzisiejszej Ewangelii!

W starych, dobrych westernach bywały takie sceny, w których kowboje, wchodząc do kościoła, zostawiali w przedsionku swoje pasy z rewolwerami i strzelby. Oto ilustracja tego, co powinniśmy zrobić, przychodząc do świątyni Pańskiej- zdobyć się na odwagę bezbronności! Wejść „jak owce między wilki” (słowa Jezusa z dzisiejszego orędzia). Dopiero wtedy uzyskamy dostęp do „owej piersi pełnej chwały i pociech”- bo przecież nikt nie będzie karmił piersią uzbrojonego po zęby wojownika, logiczne, prawda?

Proboszczu Wojtku

*Fotka ściągnięta z Neta.

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 122
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: marekcharko
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Administrator
14/02/2014 21:38
Wyjaśnienia dotyczące usuwania kont oraz komentarzy wysyłane są bezpośrednio na adres e-mail podany w rejestracji.

Korniig
17/01/2014 10:16
Pozdrowienia dla mieszkańców Krzelkowa smiley

tabaka
14/11/2012 19:35
kto żyw niech pomaga w głosowaniu na stronę naszego Michała !!! jest blisko 4 miejsca. Pozdrawiam

ranores
02/05/2012 12:04
Michał, Twój muzyczny występ na festynie w deskę- gratulation smiley

margolka1
24/04/2012 21:57
gratuluję - stronka superaśna

Archiwum
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 651,905 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl