Strona Główna Kontakt Szukaj Dodaj Zdjęcie Ostatnio Dodane Grudzień 01 2020 02:47:37
Menu

Strona Główna
Forum
Szukaj
Dodaj Zdjęcie
Ostatnio Dodane

Krzelków

Parafia
Przedszkole
Sołectwo
Straż
ZOO

Facebook
MINISTROWIE
PODEJMOWANE DZIAŁANIA

 

MINISTROWIE

Liturgiczna Służba Ołtarza. Ministranci. Pomocnicy. Ministrowie. Od łacińskiego „ministrare”- służyć. Dwie Ekipy- jedna w Krzelkowie, druga w Czerńczycach. Nasze priorytety? 

RADOŚĆ. Nasza wspólna krzątanina w kościele ma nam sprawiać satysfakcję. Stawiamy na lubienie siebie nawzajem i tego, co robimy. Żadnego cierpiętnictwa i zblazowania. Dla pielęgnowania tego stanu rzeczy fundujemy sobie czasem wypady rowerowe, organizujemy mecze, odwiedzamy Kino Plebanijne i „Skalisko” w Złotym Stoku.

POBOŻNOŚĆ. Jakoś tak naturalnie chyba wychodzi, że Ministranci są przykładem gorliwego praktykowania swej wiary- przynajmniej jeśli chodzi o bycie w kościele i korzystanie z sakramentów. Co do życia codziennego, zmagają się z nim, jak my wszyscy, próbując dawać dobre świadectwo. Część z nich to nie są „Aniołki Charliego”, ale i sam proboszcz nie może tego o sobie powiedzieć, więc zakończmy lepiej ten wątek..hehe!

 SOLIDNOŚĆ. Nie tolerujemy bylejakości. Zarówno, jeśli chodzi o jakość posługi, jak i o jej regularność. Szkolimy się, by poznać przebieg i sens poszczególnych czynności liturgicznych. Chcemy je wykonywać jak najlepiej, by w ten sposób pomagać ludziom w modlitwie. Mobilizujemy się też do pilnowania naszych dyżurów, by czuć się odpowiedzialnymi za swój odcinek całej sprawy.

LOJALNOŚĆ. Chcemy grać ze sobą „fair play”. Nie wyobrażamy sobie, by ktoś cwaniakując, wykorzystywał innych lub ich oszukiwał. Chcemy być wobec siebie w porządku. To podstawa wzajemnego zaufania, a ono z kolei jest elementem zacieśniającym sztamę. W tym nasza siła!

Nasi najmłodsi MINISTROWIE mają lat osiem, najstarsi osiemnaście. Nie ma ich wielu, ale mogę śmiało powiedzieć, że ci którzy są, to postaci wybitne.

KADRA KRZELKOWA:

PIOTREK. Pierwsza klasa podstawówki. Wolny duch. Ze względu na wiek ma przywilej pojawiania się i znikania, jeśli chodzi o służbę. Fan motoryzacji i rolnictwa. Posiada ogromne poczucie humoru. Ma ciekawą wyobraźnię, która znajduje swój wyraz na przykład w rysunkach. Są momenty, że wszędzie go pełno i takie, kiedy lubi się wyciszyć i wyłączyć z biegu spraw. Odpowiada za rozdawanie dzieciom po mszy świętej niedzielnej naklejek z fragmentami Ewangelii.

MARCEL. Drugie imię Bruno. W tym roku (2012) przystąpił do pierwszej komunii świętej. Lubi majsterkować w garażu. Pewnego razu omal nie udało mu się naprawić i uruchomić starego motoroweru. Jest autorem czterokołowca, którym z nadmierną prędkością zjeżdża z górki kościelnej. Podobnie szarżuje swoim rowerem. Nie zna lęku, jak Asterix i Obelix. Kiedy ostatnio byliśmy na wycieczce, uległ z tego powodu małemu wypadkowi. Małemu, ale rękę pokiereszował dość znacznie. Nie uronił jednak łzy, a zapytany o samopoczucie, odpowiedział twardo- „gorzej bywało i chwalili”. W kościele pełni służbę podstawową. Lubi dzierżyć księdzową książkę intencji i mieć na nią oko. W szkole uwielbia swoją panią od angielskiego.

KACPER. Pseudonim „Blondas”. Lat dziesięć. Jego najlepszy tekst: „Zapuszczam kręcone włosy”. Chce się w ten sposób upodobnić do wizerunku Taty z lat jego młodości. Jego ulubione zajęcia to: jazda na rowerze, kłótnie ze starszym bratem, gra w nogę na „stawiku” z kuzynką Olą i kumplami. Lubi też pospać na liturgii Wigilii Paschalnej- pora i długość mu sprzyjają..hehe! Po mszach lub nabożeństwach zostaje zawsze, by pomóc wszystko posprzątać, pozamykać i co trzeba zanieść na plebanię. Jest gościem, który musi najpierw zamknąć temat kościoła, by móc potem spokojnie pójść do domu na jajecznicę lub rosół.

MACIEK. Nie lubi, jak się go nazywa Biberem. Ksywka ta pojawiła się w związku z jego dość długimi włosami. Tłumaczy jednak cierpliwie, że zapuścił je na wzór swojego najstarszego brata, a nie ze względu na jakiegoś tam Justina. Ma naturę filozofa. Jest autorem wielu zabawnych historyjek i powiedzonek. To postać wielce oryginalna. Swego czasu na przykład złamał sobie jednocześnie dwie ręce i kiedy się patrzyło na tę jego gipsową łamigłówkę, nie sposób było zachować powagę. Jest ministrem od sześciu lat- obecnie ma ich jedenaście. Jest uzdolniony muzycznie. Oprócz ogólnej posługi, jest też kantorem, czyli śpiewa psalmy. Ich wykonanie w znacznym stopniu zależy od pogody- jeśli nagle spada ciśnienie, Maciek zaczyna tworzyć nowe melodie..hihi! Lubi gry komputerowe- zwłaszcza wojenne i wyścigowe. Rower to też jego pasja.

WOJTEK zwany „Lisiakiem”. Numer buta „49”, co w wieku lat trzynastu jest dość imponujące. Trzeci z synów „Lisa”, sekretarza OSP (hiszpańska bródka i te sprawy..hyhy)- ma ich w sumie czterech, a co jeden to roślejszy. Najmłodszy to wyżej opisany Maciek. Żywiołem Wojtka są gry komputerowe i rower. Jeśli chodzi o te pierwsze, to przede wszystkim rolnicze- SYMULATOR FARMY 2012 i AGRAR SYMULATOR 2012. Poza tym lubi pokopać piłkę na „stawiku”. Należy też do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. „Lisiak” kończy właśnie pierwszą klasę gimnazjum. Mam radość go uczyć. Ministrantem jest od siedmiu lat. Solidna firma z niego. Czuwa nad otwieraniem kościoła w niedzielę, kiedy to proboszcz jest na mszy w Czerńczycach. W ogóle pilnuje, by wszystko grało. Na chwilę obecną jest faktycznym szefem rady ministrów. Jego rolą jest ponadto czytanie i śpiew w czasie liturgii.

MICHAŁ. Inaczej „Starosta”. Jego kariera miewała rozmaite zakręty. Był czas, że trochę gdzieś znikał z pola widzenia. Od roku jego obecność i postawa budzą szacunek. Serdeczny kumpel „Lisiaka”. Razem pykają w nogę, wspólnie śmigają na rowerach, jeden i drugi obstawiają służenie w środę i w niedzielę rano. „Starosta” wytrwale pracuje nad jakością wykonywanych czytań- ma świadomość, że mistrzostwo rodzi się z treningu. Interesuje się motoryzacją, rolnictwem, informatyką. Jego ulubione powiedzonko to: „co ty, chłopie!”. Wystąpił w filmie „Rajczaka” pt. „Brylantowe żniwo”.

MICHAŁ. „Mania”. Najstarszy z czynnych ministrantów. Od półtora roku nasz parafialny organista. Umiejętnie i sumiennie łączy muzykowanie ze służbą Pańską. W tym roku kończy gimnazjum. Uczę go i cenię także na podwórku szkolnym. Współtworzył niegdyś kabaret klasowy. Potem spoważniał, co Karolina T. podsumowała następująco: „Mania od czasu, gdy z księdzem współpracuje, stał się sztywniakiem”. Ta żartobliwa opinia legła w gruzach po ostatniej wycieczce klasowej..hehe! Michał jest twórcą naszej wioskowej strony internetowej. To dzięki niemu możecie w tej chwili czytać ten tekst. Pracowity gość. Jak sobie coś postanowi, trudno go odwieźć od tego zamiaru. Ściął niedawno włosy, ale nie utracił swej mocy- patrz biblijny Samson! Jest posiadaczem i użytkownikiem motoroweru „Romet- Ogar 900 Racing”.

RAFAŁ. Powszechnie nazywany „Toczkiem”. Jest obecnie t. zw. „ministrantem honorowym”. Powoli zbliża się bowiem do magicznej granicy lat osiemnastu, kiedy to zwykle chłopaki odpływają z zespołu. Na dzień dzisiejszy włącza się w służbę niedzielną. Nasz najlepszy śpiewak i czytacz. W minionych latach podarował Panu Bogu i ludziom dużo swojego zaangażowania i czasu. Lubi swoją szkołę gastronomiczno- hotelarską. Aktualnie robi prawo jazdy, by móc serwować catering dojazdowy.

PIOTREK, czyli „Rajczak”. On również funkcjonuje teraz na prawach „ministra honorowego”. Swego czasu twórca dmuchawy do rozpalania kadzidlanych węgielków. Pasjonat elektroniki. Jego ostatnie dokonania to oświetlenie strażackiego „Magirusa” i montaż alarmu w remizie. Jest właścicielem zielonego fiata 126 p, model „Elegant”, którym w czasie kolędy udaje się nam dotrzeć nawet w najbardziej zaśnieżone zakątki naszej parafii. Długie lata solidnej służby. Piotrek jest też współtwórcą internetowej strony naszej OSP.

KADRA CZERŃCZYC:

MICHAŁ. „Chruścik”. Zdobył już z rodzicami niejeden tatrzański szczyt. Wywodzi się z rodziny o głębokich tradycjach religijnych, przejawiających się m.in. w trosce o sprawy duszpasterskie i kościelne- że tak wspomnimy np. Babcię Hanię, która czujnym okiem i gorącym sercem czuwa nad wieloma sprawami parafialnymi. Trenuje taniec towarzyski- jego partnerką jest Wiktoria, z którą też śpiewa w scholi „Lesiaki”. Czasem dopada go melancholia, ale natury refleksyjne już tak mają. Nieprzeciętny intelekt, duża wiedza, niemałe poczucie humoru. Kilka dni temu raz pierwszy przyjął komunię świętą.

KACPER. Przezywany czasem „Bieńsonem” lub „Bieńkosiem”. Rok starszy od Michała. Jego kumpel. Brat Wiktorii. Głos operowy. Jego śpiew wycisnął już niejedną łzę z niewieścich oczu. Jest liderem naszego dziecięcego zespołu muzycznego. Ma ogromne poczucie odpowiedzialności. Przeczytał już więcej książek, niż ma włosów w swojej bujnej czuprynie. Jest bardzo wrażliwy. W tajemnicy przed Mamą ćwiczy z koleżanką w szkole „Dumkę na dwa serca”, którą mają zaprezentować w tym tygodniu na Dzień Matki (publikacja tego materiału będzie już po owym fakcie, więc spokojnie..hehe).

MATEUSZ. Słynny „Macho”. To najstarszy stażem z młodszych ministrantów. Rolnik z powołania. Uwielbia wprost pracę z dziadkiem w polu. Jego hobby to piłka nożna, koszykówka i rower. Lubi też gry komputerowe- zwłaszcza rolnicze. Potrafi dopiąć swego- patrz ostatnia wyprawa rowerowa z chłopakami z Krzelkowa! Należy do zespołu „Lesiaki”. Ma oryginalne i rozbrajające spojrzenie znad okularów..hehe! Dba o to, by przed mszą ampułki, hostia, kielich i klucz od tabernakulum były na swoim miejscu. Pozytywny gorliwiec.

MARIUSZ. „Maniek”. Wysportowany spryciarz. Piłka nożna to jego żywioł. Wesołek- choć w szkole potrafi być cichy i spokojny. Na moich tam zajęciach jest bardzo pracowity. Ma spory staż ministerialny i duże doświadczenie. Profesjonalista, jeśli chodzi o technikę służenia. Wiele w nim spontaniczności i zaangażowania- patrz np. produkcja plakatów informujących o meczu z ministrantami z Ziębic! Należy do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Można na nim polegać.

DANIEL. Właściwie wystarczyłoby napisać „Szogun” i dla wielu wszystko byłoby jasne..hehe! Ponieważ jednak na naszą stronę internetową zaglądają też goście spoza naszego terenu, pozwolę sobie o „Szogunie” słów parę napisać. To gość, na którym w pewnym sensie wszystko się tutaj trzyma. Najstarszy stażem i wiekiem (lat 17). Mieszka obok kościoła i na bieżąco nad nim czuwa. To on organizuje pracę pozostałych ministrantów, dzieli role, mobilizuje do zaangażowania. Jest jedynym w tej grupie lektorem. Właściwie Daniel jest swoistym „wikarym”. Myślę, że gdyby zniesiono celibat, poważnie by się zastanowił nad pójściem do Seminarium..hehe! Ulubieniec dziewczyn. Fan swojej byłej Wychowawczyni. Zawodnik w klubie piłkarskim „Orzeł Ząbkowice”. I w siatkę dobrze gra, choć zwykle przeciwko proboszczowi..hehe! Po prostu- „SZOGUN”- i wszystko jasne!

 


WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [2 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 122
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: marekcharko
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Administrator
14/02/2014 21:38
Wyjaśnienia dotyczące usuwania kont oraz komentarzy wysyłane są bezpośrednio na adres e-mail podany w rejestracji.

Korniig
17/01/2014 10:16
Pozdrowienia dla mieszkańców Krzelkowa smiley

tabaka
14/11/2012 19:35
kto żyw niech pomaga w głosowaniu na stronę naszego Michała !!! jest blisko 4 miejsca. Pozdrawiam

ranores
02/05/2012 12:04
Michał, Twój muzyczny występ na festynie w deskę- gratulation smiley

margolka1
24/04/2012 21:57
gratuluję - stronka superaśna

Archiwum
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 614,105 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl