WARSZTATY MALARSKIE W KRZELKOWIE
Dodane przez Administrator dnia Luty 19 2016 15:22:09

WARSZTATY MALARSKIE W KRZELKOWIE

Z inicjatywy Stowarzyszenia „Krzelkowianie” oraz sołtysa wsi Krzelków –Tomasza Wolanina 10 lutego 2016r. na świetlicy wiejskiej zostały zorganizowane warsztaty malarskie dla dzieci i młodzieży. Zajęcia profesjonalnie poprowadziła artystka mieszkająca w Ziębicach – pani Danuta Wierzbicka-Bara, której prace znane już są na całym świecie. Pani Danuta zajmuje się nie tylko malarstwem, tworzy również m.in. witraże. W naszym Krzelkowie dzieci miały okazję spróbować swoich sił i tym samym ujawnić swoje talenty, malując farbami akrylowymi na podobraziach. Tematem była martwa natura. Artystka udzielała dzieciom cennych wskazówek, które miejmy nadzieję będą dla nich inspiracją do dalszych działań. W malarzy wcieliły się dzieci w różnym wieku- przedszkolnym i szkolnym. Czytaj dalej...


Rozszerzona zawartość newsa

WARSZTATY MALARSKIE W KRZELKOWIE

Z inicjatywy Stowarzyszenia „Krzelkowianie” oraz sołtysa wsi Krzelków –Tomasza Wolanina 10 lutego 2016r. na świetlicy wiejskiej zostały zorganizowane warsztaty malarskie dla dzieci i młodzieży. Zajęcia profesjonalnie poprowadziła artystka mieszkająca w Ziębicach – pani Danuta Wierzbicka-Bara, której prace znane już są na całym świecie. Pani Danuta zajmuje się nie tylko malarstwem, tworzy również m.in. witraże. W naszym Krzelkowie dzieci miały okazję spróbować swoich sił i tym samym ujawnić swoje talenty, malując farbami akrylowymi na podobraziach. Tematem była martwa natura. Artystka udzielała dzieciom cennych wskazówek, które miejmy nadzieję będą dla nich inspiracją do dalszych działań. W malarzy wcieliły się dzieci w różnym wieku- przedszkolnym i szkolnym. Każde z nich swoją piękną pracę zaprezentowało wszystkim i wraz z dyplomem, wzięło do domu. A my możemy być dumni, że mamy takie utalentowane młode pokolenie.

Ta feryjna akcja nie mogłaby się udać, gdyby nie jej sponsorzy. Serdeczne podziękowania należą się: Stowarzyszeniu „Krzelkowianie”, radnemu Gminy Ziębice-panu Grzegorzowi Ciszewskiego, dyrektorowi Gminnego Centrum Edukacji i Sportu. Podziękowania skierowane są również dla Katarzyny Wolanin- nauczycielki Przedszkola w Krzelkowie, która zorganizowała grupę odbiorców i materiały plastyczne.

Niezwykle cieszy, że tego typu przedsięwzięcia cieszą się zainteresowaniem, a zadowolenie dzieci motywuje do dalszych działań.

Tomasz Wolanin
(sołtys wsi Krzelków)

WIĘCEJ ZDJĘĆ