DOŻYNKI 2016 W KRZELKOWIE
Dodane przez Administrator dnia Wrzesień 05 2016 14:32:10

DOŻYNKI 2016 W KRZELKOWIE

Święto plonów rozpoczęło się 27.08 w sobotę, wieloma atrakcjami: konkursy dla dzieci i młodzieży, dmuchany zamek i oczywiście zabawa do białego rana- przygrywał DJ ”MANIA”. W ofercie bufetowej były pyszne ciasta przygotowane przez panie z Krzelkowa, smalec i bigos sołtysa, kiełbaska i kaszanka. Odbyła się wielka loteria w której można było wygrać świetne nagrody. Przedstawiciel DIR Wiktor Skotnicki wręczył podziękowania dla starościny - Jolanty Korol i starosty - Aleksandrowi Mikulskiemu. Czytaj dalej...


Rozszerzona zawartość newsa

DOŻYNKI 2016 W KRZELKOWIE

Święto plonów rozpoczęło się 27.08 w sobotę, wieloma atrakcjami: konkursy dla dzieci i młodzieży, dmuchany zamek i oczywiście zabawa do białego rana- przygrywał DJ ”MANIA”. W ofercie bufetowej były pyszne ciasta przygotowane przez panie z Krzelkowa, smalec i bigos sołtysa, kiełbaska i kaszanka. Odbyła się wielka loteria w której można było wygrać świetne nagrody. Przedstawiciel DIR Wiktor Skotnicki wręczył podziękowania dla starościny - Jolanty Korol i starosty - Aleksandrowi Mikulskiemu.

Następnego dnia 28.08 w Niedzielę rozpoczęliśmy mszą dożynkową, pod przewodnictwem ks. proboszcza Wojtka Kubisiaka. Starości uroczyście wprowadzili chleb upieczony z tegorocznej mąki i poprosili o poświęcenie chleba i wieńca symboli tegorocznych zbiorów. Po mszy odbyło się podzielenie się chlebem. Następnie biesiadowaliśmy do późnych godzin nocnych.

Wielkie podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się do organizacji tych dożynek.

Podziękowania również kieruje do sponsorów:

GCEiS w Ziębicach, Bank Spółdzielczy w Ząbkowicach Śl., DIR, Gmina Ziębice, Starostwo Ząbkowice śl., Radny powiatowy Ryszard Nowak, Robert i Monika Firgang, lasy Państwowe w Henrykowie, mieszkańcy Krzelkowa, stowarzyszenie „KRZELKOWIANIE”, KRUS oddział Ząbkowice Śl., Katarzyna Juruś.

Sołtys wsi Krzelków
Tomasz Wolanin

WIĘCEJ ZDJĘĆ